"Góry wartości" - spotkanie z Olą Dzik

Plakat_34_-_A3We wtorek 26  marca, o godzinie  18.30  odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Góry wartości”. Tym razem 1Piętro będzie gościć alpinistkę Aleksandrę Dzik. Podczas spotkania po raz kolejny przeniesiemy się w świat niebezpiecznych siedmio- i ośmiotysięczników i poczujemy ostry klimat górskiej wędrówki.

 

Dzień: 26 marca 2013 roku
Godzina: 18.30
Miejsce: 1Piętro
Adres: ul. Foksal 11, Warszawa


Na udział w spotkaniu obowiązują zapisy. Lista pojawi się pod tym linkiem w czwartek, 21 marca o godz. 15.00!

 

Aleksandra Dzik – alpinistka, skialpinistka, zawodniczka w rajdach przygodowych. Na swym koncie ma m.in. wejście na ośmiotysięczny szczyt Gasherbrum II. Jako pierwsza Polka zdobyła niebezpieczny Pik Pobiedy i stanęła na wszystkich siedmiotysięcznikach b. ZSRR, uzyskując tytuł Śnieżnej Pantery. Zdobyła mistrzostwo Polski w skialpinizmie oraz jako pierwsza kobieta ukończyła najdłuższy dystans zawodów Elbrus Race. Jest międzynarodowym przewodnikiem górskim UIMLA, współprowadzi firmę turystyczną BluEmu. Jest absolwentką psychologii i socjologii w ramach MISH Uniwersytetu Śląskiego, a obecnie pisze pracę doktorską z socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim.


Zobacz film, w którym poprzedni gość Michał Kochańczyk zaprasza na spotkanie z Olą Dzik. 

 

„Góry wartości” to cykl comiesięcznych spotkań z wybitnymi alpinistami i himalaistami, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami ze wspinaczki wysokogórskiej. Opowiadają o tym, że alpinizm to nie tylko sport, zmaganie się z siłami natury czy intensywny trening, lecz również zgłębianie piękna natury, praca nad charakterem oraz rozwój duchowy. Tytuł „Góry wartości” oznacza trudną drogę człowieka poszukującego sensu życia. Bo przecież każdy z nas, niczym himalaista zdobywający szczyt w skrajnie niesprzyjających warunkach, walczy ze swoimi słabościami. Spotkania „Góry wartości” gościły już wybitnych alpinistów: Leszka Cichego, Kingę Baranowską oraz Annę Czerwińską. 

Tags: