Ogólnopolska zbiórka pieniędzy na cerkiew w Bystrem

bystreCerkiew w Bystrem k. Ustrzyk Dolnych wciąż woła na ratunek. Można wspomóc jej remont, biorąc udział w ogólnopolskiej zbiórce pieniędzy, jaką organizuje Towarzystwo Opieki nad Zabytkami (Oddział Bieszczadzki). Bez pilnego zabezpieczenia dachu budynek może nie przetrwać zimy, dlatego każde wsparcie – na konto czy w naturze – jest mile widziane.


Ogólnopolska zbiórka pieniędzy to kontynuacja akcji 1% podatku. Jest w pełni legalna, ponieważ organizatorzy uzyskali zgodę od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Aby pomóc, wystarczy wysłać przelew na konto TOnZ, oficjalnego opiekuna świątyni:

18 8621 0007 2001 0003 0528 0002

Bieszczadzki Bank Spółdzielczy w Ustrzykach Dolnych (w tytule przelewu należy wpisać: na remont cerkwi w Bystrem)


Choć na kompleksową odbudowę obiektu potrzeba kilku milionów, celem akcji jest zebranie 100 tys. zł. Niejest to nierealne – Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Przemyślu zabezpieczył dla Bystrego 70 tys. zł,nie wiadomo też, ile funduszy przyniosła akcja 1%. Niebawem na stronie www.cerkiewwbystrem.pl pojawisię licznik, który będzie pokazywał aktualny stan konta.


Cerkiew w Bystrem liczy nie tylko na finansowe wsparcie, ale również na dary w naturze. Potrzebne są:drewno na rusztowanie (londyny), tarcica (bale, deski), blacha, impregnaty do drewna. Bez tych materiałówniemożliwe będą prace konserwatorskie, a ich pozyskanie znacząco odciąży budżet. Zbiórka potrwa całyrok, do 15.06.2013 r. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie www.cerkiewwbystrem.pl lub uzyskaćje, pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Tags: