SKPB w mediach masowego rażenia ;)

traveler_skpbwmassmediaOstatnio SKPB pojawiło się w kilku ogólnopolskich mediach: Telewizji Polskiej i Programie Pierwszym Polskiego Radia. Raz przy okazji donsiosłego wydarzenia, kiedy indziej z racji obeznania z tematem. Świat już wie, które stowarzyszenie zna się na tematyce górskiej najlepiej ;)

16 kwietnia w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej odbył się wernisaż wystawy poświęconej niszczejącej cekwi w Bystrem. Wystawa została zorganizowana przy udziale SKPB, dlatego Koło pojawiło się w materiale telewizynym jako jeden z organizatorów. 

 

W programie TVP Nowyny, który został wyemitowany 28 kwietnia, w 11. minucie zaczyna się temat cerkwi, w 17. minucie temat wystawy, a w 17. minucie pojawia się przewodniczka Asia Stachowiak, która opowiada o potrzebie zaangażowania w ratowanie zabytków.

[link]

25 maja na antenie Jedynki - Programu Pierwszego Polskiego Radia - w audycji "Cztery Pory Roku" można było usłyszeć przewodników Asię Stachowiak i Wojtka Włoskowicza. Kilkugodzinna audycja była poświęcona Ukrainie, a Asia i Wojtek opowiadali o Huculszczyźnie - o połoninach, Białym Słoniu, gościnności i jedzeniu.
[link]

Asia i Wojtek zostali zaproszeni do radia po ukazaniu się artykułu poświęconego Czarnohorze "Nie ma życia jak na połoninie" (autorstwa Asi). Można go znaleźć w czerwcowym numerze "National Geographic Traveler" - tam na końcu też pojawia się SKPB :-)

Tags: