W czwartek 25 listopada 2010 zapraszamy na pokaz fotografii z podróży Oli Kruszyńskiej po Armenii i Ameryce. Autorka wykaże, że dwa tak odmienne kraje wiele łączy. Pokaz rozpocznie się o godzinie 18:30 w sali 219 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Wstęp wolny.
W 2008 roku odbyłam rowerową podróż przez Armenię oraz służbowy wyjazd do USA, który przedłużył się o kilka tysięcy mil przejechanych Dodgem.
Okazało się, że znaleźć można w tych miejscach dramatyczne różnice i zaskakujące podobieństwa, piękno przyrody i piękno stworzone przez człowieka.
Że monastyr Tatev jest miejscem, gdzie zostawiasz kawałek siebie, a widok Kanionu Kolorado (którego, jak wiadomo, nie utworzyła rzeka Kolorado) dzieli życie na czas „przed” i „po”.
Do Armenii polecieliśmy 3 dni po wybuchu konfliktu w Gruzji, ale, choć potencjalnie ta część świata mogła się „zapalić”, w żaden sposób nie doświadczyliśmy niepokoju i mogliśmy zdobywać góry, odwiedzać knajpy i kościoły z XII wieku i przemieszczać się swobodnie. Niegdzie na świecie ludzie nie są tak gościnni, pomocni i otwarci; pytasz o drogę- dostajesz torbę brzoskwiń lub arbuza, pytasz o możliwość rozbicia namiotu na łące- zapraszają do domu na nocleg i posiłki i mają łzy w oczach, gdy jednak trzeba następnego dnia odjechać dalej. Mentalność ludzi Wschodu bardzo nam się udzieliła, więc spotkanie z amerykańskimi zasadami i kulturą było pewnym szokiem. Szybko nauczyłam się, co oznaczają słowa „permit” i „ticket” ( i bynajmniej to ostatnie to nie „bilet” (-: ).
Zapraszam na jednoczasową podróż przez Armenię i 3 stany Stanów Zjednoczonych. Podróż przez górę Aragac, która podobno niegdyś sięgała 10 tys. m.n.p.m, a obecnie jest jedynie czterotysięcznikiem, Erywań, skąd o świcie widać świętą górę Ararat, przez doliny i niezwykłe monastyry, morze Armenii- Sewan. Podróż przez Kalifornię; LA, San Diego, przez pustynię Mojave, dość szokującą wizytę w Las Vegas. Jazdę słynną „66 route” i „jedynką” na wybrzeżu. No i niezwykły Grand Canion i trekking do Colorado River.
Kolejne Slajdowisko - 2 grudnia - Kuba Jagiełło - Czarnogóra
Pełen kalendarz pokazów znajduje się na stronie http://www.skpb.waw.pl/slajdowiska/kalendarz.html
Chronologiczna lista opisów wszystkich pokazów znajduje się pod adresem http://skpb.waw.pl/slajdowiska/opisy-slajdowisk.html
Kontakt do nas na stronie http://skpb.waw.pl/slajdowiska/kontakt.html
Slajdowiska Czwartkowe na Politechnice Warszawskiej są współorganizowane przez SKPB Warszawa, Stowarzyszenie Studentów "Geoida" i Koło PTTK nr 1 "Jedynka".