2-dniowy wyjazd w Bieszczady „Bieszczadzkie Rewolucje”

Masz dość pawia z ogniska? Męczą Cię kanapki z serkiem topionym zamiast masła, a na widok owsianki na wodzie dostajesz mdłości? Jeśli tak, to ta trasa jest właśnie dla Ciebie!

Nasz posiłki będą wyglądać tak:

nasze posilki beda wygladac tak

Masz szansę dołączyć do pierwszej w historii mobilnej restauracji! Food trucki to było coś, ale w 2017 roku! Czas na nowy koncept: restauracja w plecaku! Każdy posiłek będzie niepowtarzalny i odwiedzi inny zakątek świata. Tak jak my będziemy wędrować po pagórkach i pipantach Bieszczadów, tak i nasze kubki smakowe udadzą się w kulinarną podróż  dookoła globu (no może ominiemy Radom)! Wymagania? Jeśli nie przypalasz wody na herbatę oraz znasz przepis na kostki lodu, to się nadajesz! Ograniczenia? Żadnych. Sky is the limit! (Chyba że nie jesteś w stanie przejść 25 GOTów z plecakiem, wtedy lepiej się zastanów). Także: pakuj swoją ulubioną zastawę i zapisuj się na najpyszniejszą trasę tego rajdu!

Prowadzący:

MagdaGKacperKacper Przemyski:

marzy o otwarciu pierwszej plecakowej restauracji, lubi dobrze zjeść i pocisnąć krzala. Fascynata kuchni molekularno-tradycyjnej z wpływami babcinego garnuszka.

 

Magda G. (a.k.a. Anna Zając):

profesjonalna krytyczka kulinarna, jej pierwsze słowa to: „mamo, ta zupa jest za słona”, jej felietony o hot-dogach ze stacji znane są całej rodzinie i paru znajomym. Krytykuję wszystko co je (w większości swoje potrawy). fot. Alicja Szymków

Charakter trasy: pieszo-kulinarna (chodzimy, a wszystkie posiłki przygotowujemy sami)
Termin: 29-30.09.2018 (wyjazd w piątek koło 22, powrót w niedzielę przed północą)
Koszt: 250 zł (choć pewnie mniej)
Uwaga! Wyjazd dla ludzi z szerokimi horyzontami kulinarnymi, jeśli jesteś wegetarianinem lub nie jesz glutenu możesz się nie odnaleźć.

Zapisy przez FORMULARZ
W razie pytań prosimy o kontakt: anna.a.zajac[cook]gmail.com oraz kacper.przem[cook]gmail.com 

Zapraszamy!

Ania i Kacper

biesz1Bieszczady2

Zgłoszenie się na wyjazd lub udział w wyjeździe jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu i akceptacji Regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnym na stronie internetowej SKPB Warszawa www.skpb.waw.pl

4-dniowy wyjazd w Bieszczady „Bieszczadzkie lamy”

2Termin: 27.09-30.09

O wyjeździe: Myślicie że w Bieszczadach nie żyją lamy? Zobaczymy, czy macie rację!

Trasa: Wetlina – Riaba Skała – Krzemieniec – Wielka Rawka – Berehy Górne – Połonina Wetlińska – Smerek – Jaworzec – Sine Wiry – Bukowiec

Czytaj więcej...

5-dniowy wyjazd na Słowację "Cirkvy i sir. 5 dni w Bukovskich Vrchach"

Zaczynamy w Polsce i w Polsce kończymy, ale w międzyczasie zmienimy znane i lubiane polskie Bieszczady na równie lubiane, ale mniej znane góry słowackie, jesienią nie mniej piękne, a być może mniej zatłoczone. Przez pięć dni - poza oglądaniem cerkw i jedzeniem syra - zajmiemy się tradycyjnymi aktywnościami górskimi: leżeniem na łąkach, podziwianiem gwiazd, słuchaniem drzew i kąpielami w rzekach. Śpimy w namiotach, gotujemy na ogniskach, chodzimy sporo, ale rozsądnie. Wycieczkę kończymy na ześrodkowaniu popularnego rajdu Połoniny: będą konkursy z nagrodami, występy artystyczne, śpiewanie do rana i pamiątkowe zdjęcie. Jednym słowem planujemy bawić się fantastycznie.

Czytaj więcej...

5-dniowy wyjazd w Bieszczady "Boski trójstyk"

3styk granic, 3styk kultur, a może 3styk religii? W czasie naszej górskiej wyprawy, pełnej pięknych widoków i leżenia w trawie, zastanowimy się poważnie czym Bieszczady były i są, dowiemy się co robili tu Żydzi, kim byli Bojkowie, o co chodziło z tymi wołami, i jakie miejsce w tym galimatiasie ma chrześcijańska ludność polska.

Czytaj więcej...

2-dniowy wyjazd w Bieszczady - "Na wypasie"

Zapraszamy na 2 dniowy wyjazd w Bieszczady.

Charakter trasy

Trasa piesza z noclegiem w namiocie na ześrodkowaniu.

Trasa dla wszystkich lubiących bieszczadzkie szlaki i trochę przedzierania się przez krzaki:)

Trasa

Zwiedzimy takie miejsca jak Polańczyk, Bukowiec, Górzankę, Cisną oraz wiele, wiele innych :)

Czytaj więcej...

4-dniowy wyjazd „Bieszczadzka odyseja”

Zapraszam na 4 dniowy wyjazd w Bieszczady.

Charakter trasy

Trasa piesza, chatkowa. Zabieramy karimatę, śpiwór i dobre buty. Zwiedzamy szlaki, krzaki, rzeki :)

Trasa dla wszystkich lubiących wędrówki w wesołym towarzystwie, każdy da radę jednak przyda się odrobina kondycji.

Trasa

Wetlina – Połonina Wetlińska (Chatka Puchatka) – Kalnica – Pasmo Łopiennika (Durna) – Tyskowa i Radziejowa – Wodospad Czartów Młyn – Kamień – Bukowiec

Trasa może ulec zmianie.

Czytaj więcej...

9-dniowy wyjazd do Rumunii w Góry Parang, pasmo Karpat Południowych – „Na wysokiej połoninie usiądź ze mną mój Pingwinie”

Podobno widok z najwyższego szczytu pasma, Parangul Mare (2.519 m n.p.m.) jest oszałamiający, widać wszystko dookoła, ... sprawdźmy to razem.  Zapraszam serdecznie. 

O wyjeździe: Zapraszam serdecznie na wyjazd w rumuńskie Karpaty Południowe, w jedno z najwyższych pasm tego regionu, mało uczęszczane, bo leżący pomiędzy wyższymi pasmami Retezat i  Fogarasz - Góry Parang. Pasmo Parang na południowym krańcu Transylwanii ma wijący się grzbiet ze skalistymi szczytami sięgającymi powyżej 2000 m n.p.m. Formacja ta swoimi kulminacjami, skalistą rzeźbą najwyższych partii, kotłami polodowcowymi, górskimi jeziorkami przypomina krajobraz alpejski czy tatrzański. Ze szczytów będziemy podziwiać dalekie panoramy górskie. Poznamy góry, ale nie tylko. Nie będziemy stronić od siedlisk ludzkich i tam ukrytych starożytnych i średniowiecznych zabytków 
archeologicznych i architektonicznych. Spotkamy się ze starą kulturę dacką i rzymską, przejedziemy przez Siedmiogród, zwiedzimy miasta.  

Charakter trasy: Piesza – namiotowa. Poziom trudności: średniej długości odcinki dzienne o sporych przewyższeniach (dochodzących do 1000 m)

Termin: 29 września – 7 października 2018Wyjazd: 28.09. w piątek wieczoremPowrót: 7.10. w niedzielę po południu

Czytaj więcej...