Ukraina z Alą i Renią

Trasa górsko-ludowa: Czarnohora i Huculszczyzna

MIEJSCE:
Ukraina: Czarnohora, Połoniny Hryniawskie, wioski Huculskie, Kosów, Kołomyja.

TERMIN: 24. sierpnia ( piątek wieczór) - 2. września ( niedziela rano)

CHARAKTER TRASY: namiotowo-wędrowno-etnograficzny

PROWADZĄ: Ala Słoma 0-504-463-355 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , Renata Pawelec 0-603-805-175, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

UCZESTNICY: do 10osób.

KOSZT: ok.450zł

Zapraszamy na tygodniową wędrówkę po części Karpat Wschodnich zamieszkałej przez górali-pasterzy Hucułów, słynących z niezwykle barwnej, bogatej kultury. Pójdziemy z Werhowyny przez Kostrzycę (najpiękniejszy widok na grań Czarnohory!) na Howerlę (najwyższy szczyt Ukrainy 2061 m n.p.m.), dalej aż do ruin obserwatorium astronomicznego na Popie Iwanie (2022 m n.p.m.). Zejdziemy do kilku wsi huculskich i przejdziemy widokowe Połoniny Hryniawskie (Baba Ludowa 1586 m n.p.m.). Ostatniego dnia zajrzymy na huculski targ w Kosowie i do Muzeum Huculszczyzny w Kołomyi.

Czekają nas malownicze widoki z grani, połonin i dolin na wsie w dorzeczu Czarnego i Białego Czeremoszu, we wsiach Huculi, zabytkowe cerkwie i może... ze dwa sklepy na trasie, więc uprzedzamy, że trzeba będzie nieść jedzenie na kilka dni, (+epi gazy, namioty, fotoaparty, kredki?) a czekają nas niezłe przewyższenia. Jeśli wędrowanie z ciężkim plecakiem, kontakt z górą, naturą i kulturą sprawiają Ci frajdę to zapraszamy!

Szczegóły-Renata

p.s. W stroje ludowe zaopatrzymy się na miejscu;)
Tags: