Spre Podu Dimbovitei

Marta Glanda, Mikołaj Łaniewski-Wołłk

Charakter obozu: namiotowy obóz wędrowny
Miejsce: Rumunia, Karpaty południowe
Termin: 5-31 sierpień

Uczestnicy: studenci i licealiści
Liczba miejsc: 10-12
Planowany koszt: ok. 600 zł
Kontakt z przewodnikami: (konieczny; jak najszybciej!) Marta tel. 867-56-29, Mikołaj tel. 648-84-21, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Spotkanie przedwyjazdowe: termin ustalony przez telefon! Na pewno w połowie czerwca.
Przybliżona trasa: Sigihisoara (zwiedzanie) - Brosov (zwiedzanie) - grań Piatra Craiului - wąwozy okolic Podu Dimbovitei - Rimnicu Vilcea i okoliczne monastyry - Muntii Capatinii - Muntii Paring - Muntii Lotrului - Sibiu

Jedziemy do Rumunii - to chyba powinno wystarczyć. Kraj o powierzchni 237500km2, a prawie cały teren zajmują góry - Karpaty. Góry i góry. Zapraszamy Was na krótki bo tylko 25 dniowy przegląd po formacjach Karpat Południowych. Będzie więc ogromna biała, wapienna grań Piatra Craiului wznosząca się na wysokość 2238 m. n.p.m. Będą wąwozy i przełomy dopływu Dimbowicy w tychże górach i potoku Cheia u stóp Munti Capatini. Będą skaliste turnie Munti Paring. Zdobędziemy Paringu Mare (2518 m. n.p.m.). Przemierzymy wreszcie bezkresne połoniny na łagodnych stokach Muntii Lotrului.

Dojdziemy tam, gdzie nas nogi zaniosą. Zmierzymy się z górami, o których nam się nawet nie śniło. Damy wreszcie upust nagromadzonej przez cały rok energii i z dusznego miasta przeniesiemy się na tereny z dala od cywilizacji. W odkrywaniu nowego skrawka świata pomoże nam odrobina odwagi, niegasnący zapał i odporność na trudy wędrówki . Nie unikniemy z pewnością południowego skwaru i strug deszczu na twarzach. Może warto wziąć ze sobą pluszowego misia - wiernego towarzysza.

Nie zapewniamy wprawdzie noclegu w hotelach rumuńskich kurortów, tylko spanko w przytulnych śpiworkach, ale będziecie mogli za to zasypiać pod gwiazdami i budzić się widząc tyko góry. Chodzić będziemy sporo (ale bez przesady - to tylko wakacje), czasem z ciężkimi plecakami (nie będzie najgorzej). Jeżeli masz jakieś doświadczenie w chodzeniu po górach, nie marudzisz (miś!), i cieszy cię wszystko (sic!) w górach to jesteś idealnym kandydatem na uczestnika naszego wyjazdu.

Tags: